Zbójnicka wiosna w Karpatach

ZBÓJNICKA WIOSNA W KARPATACH

Kto chce zostać Karpackim Zbójnikiem?

🐺 Co Karpatom gra w duszy? Najlepiej dowiedzieć się samemu. Zapraszamy na tygodniową wędrówkę podczas której poznamy najpiękniejsze, dzikie i nieznane turystom zakątki polskich Karpat: Spisz, Beskid Sądecki, Beskid Niski.

🐗 Zaczynamy zapisy! Po prostu kliknij na stronie wydarzenia "wezmę udział" lub "zainteresowany" albo napisz wiadomość prywatną. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie!

🌲 Nieśpiesznie, dokładnie, blisko natury. Podczas wyprawy dowiemy się wszystkiego, co prawdziwemu Karpackiemu Zbójnikowi jest potrzebne do życia, czyli jak zaplanować wielodniową wycieczkę górską, co na nią zabrać, jak pracować z mapą i kompasem, rozbić biwak, przeżyć w lesie. Naszymi towarzyszami będą zawodowi międzynarodowi przewodnicy UIMLA oraz ekipa wspierająca dzięki której poznamy te wszystkie piękne miejsca na lekko. A na końcu trasy, jak to w życiu zbójnika czeka garniec złota albo szubieniczka, hej!

🐻Wyprawy klubowo-eksploracyjne w myśl zasady: #stayhome i #mountainsaremyhome

TERMINY:

  • 9-16 maja 2020 – koszty uczestnictwa: 890 zł
  • 23-30 maja 2020 – koszty uczestnictwa: 890 zł

Wyprawa niekomercyjna!
Koszt uczestnictwa pokrywa całą logistykę, ekipę wspierającą (nie trzeba wszystkiego cały czas nosić), przemieszczanie się (start i powrót: Kraków) itd... 2 noclegi w klimatycznych miejscach u wspaniałych ludzi, pozostałe w namiotach. Możliwość wypożyczenia namiotu za dopłatą. Nie zawiera wyżywienia i własnych potrzeb, bo te są niezmierzone

W SKRÓCIE:

  • 8 dni wędrówek po dzikich, koneserskich szlakach Spisza, Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego
  • Cykl zajęć związanych z przeżyciem w górach, planowaniem i logistyką wypraw, survivalem, bushcraftem, amatorską meteorologią
  • Małe, kameralne grupki. W zależności od ilości chętnych podzielimy się na kilka ekip wędrujących niezależnie od siebie.
  • Towarzyszyć nam będą międzynarodowi przewodnicy górscy UIMLA oraz przewodnicy beskidzcy.
  • Ekipy wspierające i samochody do dyspozycji
  • Znacie nas, więc wiecie, czego się można spodziewać 🙂

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?

Wędrujemy 15-25 kilometrów dziennie. Dzięki ekipie wspierającej oraz dostępie do samochodu możemy większość szlaków przejść na lekko. Oczywiście nie ma tak dobrze, że cały czas chodzimy z lekkim plecakiem. Czasami (ale nie za długo!) będzie trzeba go trochę ponosić. Mamy się w końcu nauczyć jak to się robi.

Wieczorami każdego dnia będziemy mieli warsztaty praktyczne związane z samodzielną działalnością górską: dowiemy się jak się spakować, dobrać sprzęt, planować wyprawę, przepowiadać pogodę i wszystkim, co może nam się przydać do przyjemnego spędzania czasu w górach i w dziczy (tak, dowiemy się również, gdzie jest najlepsza śliwowica!).

Wszystkie noclegi na terenie prywatnym i zgodnie ze wszystkimi zasadami social distancing, global warming, mountain loving, strawberry wine tasting i jakimi tylko chcecie.

Zapasy robimy we własnym zakresie i sami gotujemy.

Jak zawsze na naszych wycieczkach poznamy dużo lokalnych smaczków i ciekawych historii.

PROGRAM DZIEŃ PO DNIU

Dzień 1 - Na Polskim Spiszu

10.00 Wyjazd z Krakowa, przejeżdżamy przez Nowy Targ i udajemy się na Polski Spisz.
Dzisiejsza trasa to ok. 14 km i idziemy ją niemal w całości na lekko. Połączymy wędrówkę nieznanymi szlakami Magury Spiskiej z wizytami w najbardziej zagubionych w czasie spiskich wioskach i na najlepszych punktach widokowych na Tatry.

Trasa: 14 km, różnica wzniesień +500 m, -570 m (w zależności od warunków i naszych potrzeb jest dużo opcji)

Dzień 2  - Beskid Sądecki – Pasmo Radziejowej. Śladami Rogasia z Doliny Roztoki.

Rano - możliwość zagłosowania w wyborach prezydenckich. Szczegóły jak się do tego przygotować przekażemy zapisanym uczestnikom.
Wędrówka głównym grzbietem Beskidu Sądeckiego. Poznamy wspaniałe punkty widokowe oraz miejsca związane z powieściami Marii Kownackiej.

Trasa: 21 km, 1060 w górę, 930 w dół, różnica wzniesień: +1100 m, -930 m

Dzień 3 - Beskid Sądecki – Pasmo Jaworzyny Krynickiej.

Jeden z najbardziej widokowych odcinków wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Jeśli schroniska zaczną sprzedaż „okienkową” po drodze będzie można spróbować najlepszych pierogów w tej części Beskidów. Popołudniowy przejazd w Beskid Niski.

Trasa: 19,5 km, różnica wzniesień: 600 metrów w górę, 900 w dół

Dzień 4 - Najwyższymi szczytami Beskidu Niskiego

W Beskidzie Niskim nigdy nie było masowego ruchu turystycznego, zawsze docierali tu tylko najbardziej wytrawni podróżnicy i awanturnicy. To jeden z najciekawszych historycznie zakątków Polski. Zdobędziemy najwyższy szczyt pasma – Lackową (997 m) wraz z jej słynną Zachodnią Ścianą.

Trasa: 20 km, różnica wzniesień: 1010 metrów w górę, 1140 w dół

Dzień 5 - Beskid Niski – Opowieści Galicyjskie

Zaczynamy od szybkiego wypadu na Rotundę, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych cmentarzy z I WŚ na tym terenie. Resztę dnia spędzimy w okolicach w których jest wszystko to, co powoduje, ze Beskid Niski chociaż niski jest jednym z najciekawszych pasm w Polsce. Napotkamy opuszczone wsie, piękne drewniane cerkwie, ślady po Łemkach, Żydach, tajemnicze nagrobki, dzikie uroczyska.
Przejdziemy doliną Zawoi i Wisłoki przez tereny nieistniejących wsi. Miniemy Wołowiec gdzie mieszka Andrzej Stasiuk, autor “Opowieści Galicyjskich”.

Trasa: 11,5 km, różnice wzniesień niewielkie

Dzień 6 - Beskid Niski – na Łemkowynie

Przejazd do Banicy, gdzie odwiedzimy cerkwisko w Czarnem oraz miejsce katastrofy lotniczej. Dzisiejsza trasa prowadzi wśród łemkowskich chyż w Bartnem, wychodni skalnych z piaskowca na Kornutach oraz tereny nieistniejącej wsi.

Trasa: 16 km, różnica wzniesień: 540 metry w górę, 700 w dół

Dzień 7 - Magurski Park Narodowy

Przejazd do Krempnej (i kawałek dalej – do Żydowskiego). Przejdziemy klasyczną trasą przez Wysokie, oraz fragmentem bezludnego szlaku granicznego.

Trasa: 19,5 km, różnica wzniesień: 660 metrów w górę, 660 w dół

Dzień 8 - Wino Truskawkowe!

Przed powrotem do Krakowa zobaczymy kilka miejsc znanych wszystkim miłośnikom filmu Wino Truskawkowe na podstawie prozy Andrzeja Stasiuka, czyli Jaśliska, kapliczkę na wzgórzu nad Daliową, Duklę. Gdyby były chęci możemy szybko zdobyć Cergową (716 m, wieża widokowa).
Powrót do Krakowa w godzinach popołudniowych. Tutaj kończymy naszą izolację w dziczy Karpat.

Trasa: 5 km, różnica wzniesień: 340 metry w górę, 290 w dół

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Proszę wysłać wiadomość prywatną przez nasz FB lub e-mail, zainteresowanym przekażemy wszelkie niezbędne informacje oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

KARPACKA DUSZA >>>> https://www.facebook.com/KarpackaDusza

info@karpackadusza.pl

Leave a comment